FIZIŠKAI AKTYVUS VAIKAS

Fizinio aktyvumo (Toliau - FA) nauda žmogui, o ypač mažam augančiam vaikui, yra nuodugniai moksliškai ištirta bei patvirtinta ir abejonių nekyla dėl to, kad pakankamas ir sveikatą tausojantis FA turi būti neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis*.


FA yra svarbus vaikų augimui, tinkamam vystymuisi ir yra susijęs su jų esama ir būsima sveikata. Ugdymo įstaiga gali pasiūlyti ne tik nestruktūruotą fizinį ugdymą, kai vaikai laisvai aktyviai leidžia laiką patalpose ar gryname ore, tačiau ir struktūruotą – kai pedagogas išnaudodamas fizinės aplinkos, laiko, ugdymo turinio, asmeninių savybių išteklius, skiria vaikams FA užduotis bei žaidimus*.
Kauno lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ vaikų FA ugdomas pasitelkiant įvairiausius FA skatinimo projektus. Vienus jų organizuoja pats darželis, kitus organizuoja tokie, vaikų sveikata besirūpinantys subjektai, kaip Kauno visuomenės sveikatos biuras, Všį „Tikra mityba“ – „Sveikatiada“, Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir kiti, kurių veiklose labai aktyviai dalyvaujame, nes tikime, kad vaikų sveikata yra svarbiausia. O ikimokykliniame amžiuje vaikui įdiegtos fizinio aktyvumo vertybinė samprata deda pagrindą tolimesniam jo fiziškai aktyviam gyvenimui.

 

 

*Šaltinis: Bik C. Chow1, Thomas L. McKenzie2, Lobo Louie, Children’s Physical Activity and Associated Variables during Preschool Physical Education, Advances in Physical Education, 2015, 5, 39-49.

 

Mus surasite:

Kauno lopšelis-darželis „Boružėlė“
Ikimokyklinio ugdymo įstaiga

Bitininkų g. 21, Kaunas LT-46382, Lietuva
Phone icon  +370 37 420165
Email icon Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Website icon https://www.ld-boruzele.lt
facebook icon https://www.facebook.com

Juridinio asmens kodas: 195473374

  • Mokomoji kalba: Lietuvių kalba
  • Steigėjas: Kauno miesto savivaldybė
  • Teisinė forma: Biudžetinė įstaiga
  • 2002-03-28 Kauno miesto Savivaldybės Tarybos sprendimu buvo įsteigtas Kauno miesto lopšelis-darželis.
  • 2002-11-28 lopšeliui-darželiui buvo suteiktas „Boružėlės“ vardas.

coccinelle 005

  • Atvira naujovėms, humanizmo idėjomis pagrįsta vaikų ugdymo įstaiga, ugdanti kūrybingą, gebančią sveikai gyventi ir linkusią lyderiauti asmenybę.
  • Teikti paslaugas ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, puoselėti visas vaiko galias, lemiančias asmenybės vystymosi sėkmę, sudaryti sąlygas saugiam, ekologiškam ir sveikam ugdymui(si), užtikrinti mokyklinę brandą.

B2

PROJEKTAS ,,MOKYMOSI PER JUDESĮ METODIKOS TAIKYMAS IKIMOKYKLINIAME UGDYME, INTEGRUOJANT SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ VAIKUS" NR. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0014 DALINAI FINANSUOJAMAS EUROPOS SOCIALINIO FONDO LĖŠOMIS

Naudojame slapukus siekdami pagerinti jūsų naršymo patirtį, teikti suasmenintus skelbimus ar turinį ir analizuoti srautą. Spustelėdami „Priimti visus“ sutinkate su mūsų slapukų naudojimu Skaityti Privatumo politika